Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
istanbul asma tavan
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Anasayfa    Hizmetlerimiz    istanbul asma tavan

istanbul asma tavan

ASMA TAVAN
 
Asma Tavan mevcut ta bulunan ana tavanın altına bir tavan daha yapılarak uygulanan tavandır.
 
Asma tavan günümüzde dekoratif, farklı, göze daha fazla hoş gelen bir görünüm sağlamak için alçıpan, taş yünü, metal tavan, sunta, gibi malzemelerden yapılır.
 
 
 
Ayrıca tavandan gecen havalandırma borularını, tesisat kabloları gibi görüntü kirliliğini kaybetmek için de yapılır. Asma tavan ısı yalıtım sistemi olarak da yapılabilir ısı bakımından tasarruf sağlayabilmektedir. 
 
Isı tasarrufu için Asma tavanın içine döşenen izocam, taşyünü, strafor gibi destek malzemelerle ısı yalıtım içinde kullanılabilir.
 
Asma Tavan Nasıl Yapılır?
 
Asma tavan uygulanacak alanının kodu alınarak teraziye getirilir. Lazer, hortum terazi yardımı ile kod alındıktan sonra köselere uygulanan L denilen malzeme vidalanır. Ana tasıyıcı malzemeler asma tavanda 1 metrede taşyünü tavanda ise 1.20 cm de atılır taşıyıcı malzemeler atıldıktan sonra alçıpan tavanda diğer malzeme 60 cm de bir klips yardımı ile tasıyıcı malzemeye tutturulur.
 
Taşyünü tavanda ise 120 cm ve 60 cm lık metal parçalar birbirlerine geçme sistemi ile monte edilir , Demir aksam bittikten sonra arora denilen 60 x 60 ebatındaki levhalar demir içerisine konarak tavan işlemi bitirilir. Alçıpan tavanda ise demir aksamın altına alçıpanlar vidalanır, ek yerlerinin derz bandı ve alçısı çekilerek işlem tamamlanır.Boya uygulaması yapılarak tavan kullanıma hazır.
Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al
0532 543 54 82
Pınartepe Mah. Avrupa Cad. No:51 B/2/32 Büyükçekmece / İstanbul
Biz Kimiz
doktor şefkat
Pınartepe Mah. Avrupa Cad. No:51 B/2/32 Büyükçekmece / İstanbul
>