Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Al
Mesaj Bırakın

Hızlı Menü
Başakşehir Asma Tavan
Nerelerdeyiz

Hizmet Bölgelerimiz

Anasayfa    Hizmet Bölgelerimiz    Başakşehir Asma Tavan

Başakşehir Asma Tavan

Başakşehir ASMA TAVAN firması, Beylik düzü asma tavan ustası, Başakşehirnde asma tavan yapan firmalar..

ASMA SİSTEMLERİ

 

Alçıpan Asma Tavan Sistemleri

AlçıpanNedir ?

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

 

 Neden Alçıpan ?

* Alçıpan' ınph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.

* Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.

* Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.

* Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.

* Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, istediğiniz yalıtım değerlerini söyleyin, size en uygun Alçıpan Sistemi'ni önerelim!

* Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.

* Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

* Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.

* Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Alçıpan' ın Dünyadaki Kullanımı

İyi bir yapı, depreme ve yangına dayanıklı, ses ve ısı yalıtımı kurallarına uygun olarak yapılmış, işlevsellikle konforu uyum içinde bağdaştıran, içinde huzurlu ve güvenle yaşayabileceğimiz bir mekandır. Gelişmiş ülkelerdeki çağdaş konutların yapılanmasına bakıldığında hafif çelik ve ahşap konstrüksiyonlu yapılanmaya gidildiği gözlenmektedir. Betonarme kolonlar, kirişler, tünel kalıp, hafif çelik ve ahşap konstrüksiyonlu yapı sistemine en uygun iç kaplama malzemesi Alçıpan' dır. Alçıpan, iskeleti sağlam ve doğru inşa edilen binalara esneklik ve hafiflik getirir.

 Dünyada alçıpan tüketimine bakıldığında;

· Japonya'da kişi başına düşen Alçıpan kullanımı: 4.5 m

· A.B.D.' de kişi başına düşen Alçıpan kullanımı: 10.2 m

· İsveç'te kişi başına düşen Alçıpan kullanımı: 6 m

· Diğer AB üyesi ülkelerde 1 - 2 m dir.

Türkiye gibi % 92si deprem kuşağında olan bir ülkede ise ne yazık ki Alçıpan kullanımı kişi başına yaklaşık 0.3 m düzeyindedir. Gelişmiş ülkelerde çağdaş yapılanma deyince ilk akla gelen malzemelerden biri olan Alçıpan Türkiye'de gerçek pazarına henüz ulaşamamıştır. Bugüne kadar büyük prestijli binalarda, ticari ve sanayi yapılarda kullanılan Alçıpan, konutlarımıza yeni yeni girebilmiştir.

Alçıpan Üretimi

Alçıpan üretmek amacıyla kalsine edilen alçı taşı ( baz alçı ), üretilmek istenen Alçıpan cinsine göre gereken miktarda miksere gönderilir. Bu işlemle eş zamanlı olarak gerekli kimyasallar da sisteme verilir. Mikserde suyla karışan ve gevşek bir harç haline gelen alçı karışımı, yürümekte olan bandın üstüne serilmiş kartonun üzerine püskürtülür. ( Üzerine harç püskürtülen karton açık renkte olup üzerine işlem yapılan bilen yüzdür.) Aynı anda üstten gelen kartonla formasyon presinin altına giren Alçıpan, pahlı ve ya pahsız olarak şekillendirilir.

Bandın üzerinde hareket halinde olan Alçıpan belli bir noktada donmaya başlar. Üzerine cinsi, üretim tarihi gibi gerekli bilgiler yazıldıktan sonra makasta istenilen boyda kesilir.

İşlem yapılan yüzün rulolarda zedelenmemesi için ters yüz edilir ve yürüyen bantlar vasıtasıyla fırına gönderilir.

Bant üzerinde donan Alçıpan'ın içindeki su ve alçının reaksiyonu tamamlanmıştır. Fırında ise fazla miktarda bulunan su buharlaştırılır. Fırından çıkan Alçıpan'ın kenarları tıraşlandıktan sonra üretim cinsine göre belirlenen adette istiflenir. Aşağıda belirtilen şekilde paketlendikten sonra satışa hazır hale gelir.

 Taşınması

Alçıpan, elde taşınırken uzun kenarı yere paralel olarak, her iki ucundan tutularak taşınmalıdır.

 İstiflenmesi

Deformasyonu önlemek için Alçıpan'lar ahşap ve ya Alçıpan'dan kesilmiş takozlar üzerinde yatay olarak istiflenmeli, takoz ölçüleri aynı, aralıkları ise 50 cm' yi geçmemelidir.

 Depolanması

Alçıpan, kapalı ve kuru bir yerde depolanmalıdır. Açık alanda depolama zorunluluğu varsa, tabandan yükseltilmiş ve yerle ilişkisinin kesilmiş, üzerinin iyice örtülmüş olması gereklidir.

Depolama sırasında ıslanmış Alçıpan ile iyi çalışılmaz. Islanmış Alçıpan' ları yeniden kullanabilmek kuru ve iyi havalandırılan bir ortamda tamamen kurumasını bekleyerek mümkündür. Islanmış Alçıpan' ların, normal ve yangına dayanıklı çeşitleri 70 saat, suya dayanıklı çeşidi 15 saat sonra yeniden kullanılabilir.

 Paketlenmesi

12.5 mm kalınlıkta 3 m boya kadar 50 adet ( 1 palet )

12.5 mm kalınlıkta 3 m' den daha büyük boylarda 30 adet ( 1 palet )

9.5 mm kalınlıkta 3 m boya kadar 60 adet ( 1 palet )

9.5 mm kalınlıkta 3 m' den daha büyük boylarda 30 adet ( 1 palet )

HerformAlçıpan 6 mm kalınlıkta 60 adet ( 1 palet )

HerkülAlçıpan 18 mm kalınlıkta 30 adet ( 1 palet )

Akustik Alçıpan ve KarolamAlçıpan9.5 mm kalınlıkta 10 adet ( 1 palet )

Alçıpanlar kapalı alanda bulunduğunda üst üste 6 palet istiflenebilmekte, açık alanda ya da zeminin düz olmadığı yerlerde ise bu sayı 5'e düşmektedir.

Alçıpanlar açık alanda ise üzerine önce naylon daha sonra da branda örtülmeli arada hava boşluğu bırakılmak koşuluyla korunmalıdır.

 Kesilmesi

Üretim sırasında Alçıpan yazısı basılan yüz,arka yüzdür. Alçıpan' ların ön yüzündeki karton maket bıçağı ile kesilir. Bıçak kartonu tamamen kesip alçı yüzeye temas etmelidir.

Kesme işlemi hassas ölçü ile yapılıyorsa tahta marangoz metresi kılavuz olarak kullanılır.

Kesim yapılan yüzeyin üstte olması kaydıyla Alçıpan kesim yerinden el darbesiyle kırılır.

Alçıpan ters çevrilerek arka karton bağlantısı maket bıçağı ile kesilir. Kesilecek parçalar köşeli ve şekilli ise, köşeli ve ya şekilli kesimleri işaretleme işleminden sonra ince dişli testere ileyapmanız gerekmektedir. Bu durumda maket bıçağı kullanımı pratik olmayabilir.

Buat delikleri elektrikli delik testeresiyle ve ya bir matkaba takılmış hazır buat testereleri ile yapılabilmektedir.

Başakşehir Taşyünü Asma Tavan Sistemleri

 

Başakşehir TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN

 

Taşyünü asma tavan; ezilerek toz durumuna getirilmiş bazal taşının, farklı kimyasal materyaller ve geri dönüşüme sahip atık materyallerle birleştirilmesiyle oluşur

Başakşehir TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN ÜRETİMİ


Taş yünü tavan; İçerdiği %54 miktarındaki bazal taşı, %36 miktarındaki kimyasal materyaller ve % 10 miktarındaki geri dönüşüme sahip atık materyallerin 3000C sıcaklıkta sıvı hale getirilmesiyle ve bu sıvının kalıplara alınarak  basınca tabi tutulmasıyla üretilmektedir.
Sağlıklıdır, insan yaşamına zarar verici özellikleri bulunmaz. Kanserojen nitelikteki asbest içermeyen değerler ve teknik  işlemler tüm panellerde uygulanmaktadır. Uluslararası TÜV belgesi, ISO9001 ve ISO9002 belgeli olarak dünya kullanımına uygun şekilde üretilmektedir.
Başakşehir asmatavan Başakşehir dekor Başakşehir dekorasyon Başakşehir alçıpan Başakşehir metaltavan

 

Başakşehir TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN UYGULAMASI


İlk önce; Taş yünü asma tavan uygulama  yapılacak olan mekanın hortum terazi yada lazer ile asma tavan kodu alınır. Bu kodların üzerine T-24 köşe profili yerleştirilir. 360 cm. boyundaki esas taşıyıcılar çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa kullanılarak tavana asılır. Asılan esas taşıyıcılar başlangıç duvarından en fazla 60 cm mesafede olabilirler.İkinci esas taşyıcı da aynı yöntemle yerleştirilir. Esas taşıycı ile ikinci esas taşıyıcı arasında 120 cm mesafe bulunmalıdır. 120 cm uzunluğundaki tali taşıyıcılar, 60 cm aralıklarla döşenerek esas taşıyıcıların bağlantıları yapılır. Daha sonra tavanda oluşmuş olan 60x120 ölçülerindeki dikdörtgenler de tali taşıyıcı ile bölünür ve 60x60 ölçülerinde kareler elde edilir. Elde edilen 60x60 ölçüsündeki karelere taş yünü paneller yerleştirilir ve tavan tamamen döşenir.

Başakşehir TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN ÖZELLİKLERİ

 

İnsan yaşamını tehdit etmez, sağlıklıdır.
%70 , %95 ve % 100 oranlarındaki rutubete ve neme dayanıklıdır.
Sesi yalıtma özelliğine sahiptir. Böylece mekandaki sesleri netleştirir.
Asma tavanda  tadilat yapılması durumunda, yapılacak olan tadilat işlerine büyük bir kolaylık sağlar.
Monte edilmemiştir, gerekli durumlarda taşınabilir.
Mevcut renk  beyazdır, istenildiğinde özel renk mevcuttur.
Gerektiği zaman  boyanabilir özelliktedir.
Yangın gibi durumlarda ateşe dayanıklılığı sağlayan maddeler içerir.
Çeşitli özelliklerde taşıyıcı ve kenar bitiş ayrıntısı mevcuttur.
Düz panel ve sarkmalı çeşitleri mevcuttur.
Diğer normal tavanlara göre ışığı daha fazla yansıtır.
Tavan ile paneller arasında mesafe bulunmaktadır. Böylece ısı dengelenebilmektedir.

 

·        Metal Asma Tavan Sistemleri Başakşehir

·        Lamel Asma Tavan Sistemleri Başakşehir

·        Ahşap Asma Tavan Sistemleri Başakşehir

·        PVC Gergi Tavan Sistemleri Başakşehir

·        Plastik Tavan Sistemleri Başakşehir

 

 

·        Başakşehir BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ

 

·         Başakşehir Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri

 

·         Başakşehir Alçıpan Duvar Giydirme Sistemleri      

 

·         Başakşehir DUVAR KAĞIDI

 

·         Başakşehir ALÇI SIVA & BOYA

 

·         Başakşehir PATLATMA TAŞ

 

·         Başakşehir TADİLAT & ONARIM

 

·        ÇALIŞMALARIMIZDAN GÖRÜNTÜLER

 

BAZI   REFERANSLARIMIZ

 

5000 m² üzeri projelerimiz yer almaktadır…

 

·         Mavi Nokta Hastanesi                                                  Merkez/Malatya

·         Vakif Bank ( Sosyal Tesisleri )                                     Ayvalık/Balikesir

·         Vakif Bank Şubeleri 6 adet                                          Türkiye Geneli

·         İnönü Üniversitesi                                                       Merkez/Malatya

·         Gözde Hastaneleri                                                      Merkez/Malatya

·         Altın Kayısı Oteli                                                          Merkez/Malatya

·         362 Adet Konut               Haiti                                      Yüksekova/Hakkari

·         Okul ve Sosyal Tesisler                                               Şemdinli/Hakkari

·         Kültür Merkezi                                                             Ahlat/Bitlis

·         Kültür Merkezi                                                             Hizan/Bitlis

·         Yalova Üniversitesi                                                     Merkez/Yalova

·         Artvin Çoruh Üniversitesi                                           Merkez/Artvin

·         Hakkari Üniversitesi                                                   Merkez/Hakkari

·         Özçelik Otel                                                               Kuşadası/Aydın

·         MyviaÖgrenci Yurdu                                                  Buca/İzmir

·         150 Yataklı Devlet Hastanesi                                    Nusaybin/Mardin

·         Uygulama Oteli                                                          Hasankeyf/Batman

·         Okul                                                                           Hasankeyf/Batman

·         Müze                                                                          Hasankeyf/Batman

·         Akdeniz Olimpiyatları Spor Salonları                         Mersin ve İlçeleri

·         Emniyet Müdürlüğü                                                    Kuluncak/Malatya

·         Polis Evi                                                                     Yüksekova/Hakkari

·         Mavi Jeans Mağazaları                                              Türkiye Geneli 

·         Adil Işık Mağazaları                                                    Türkiye Geneli

·         Samsung Mağazaları                                                 Türkiye Geneli

·         Benetton Mağazaları                                                  Türkiye Geneli

·         Araştırma Hastanesi Konuk Evi                                  Merkez/Malatya

·         Malatya Büyük Otel                                                     Merkez/Malatya

·         25 Yataklı Devlet Hastanesi                                        Maden/Elazığ

·         Kayaşehir 467 adet Konut İnşaatı                              Başakşehir/İstanbul                                                                     

 

 

 

·        İLETİŞİM

                Pınartepe Mah. Avrupa Cad. No:51 B/2/32 Büyükçekmece / İstanbul

                0212 855 98 77

                adkyapi@hotmail.com

                0532 543 54 82 KENAN ÇAKIR

 

 

               

       

 

Sizi Arayalım
Hızlı Fiyat Teklifi Al
0532 543 54 82
Pınartepe Mah. Avrupa Cad. No:51 B/2/32 Büyükçekmece / İstanbul
Biz Kimiz
doktor şefkat
Pınartepe Mah. Avrupa Cad. No:51 B/2/32 Büyükçekmece / İstanbul
>